Jak bydlely panenky - NOVÁ VÝSTAVA

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

trvá do

Přijďte se podívat na krásný svět hraček na výstavě Jak bydlely panenky, který vás zavede do minulosti. Uvidíte více než 60 miniaturních pokojíčků pro panenky z období od konce 19. století po 80. léta 20. století ze soukromé sbírky manželů Tošovských z Varnsdorfu.

Co byste řekli na výlet do minulosti a do světa panenek? Přijďte se podívat na výstavu Jak bydlely panenky, která vás ohromí svou krásou, detailností a originalitou. Zjistíte, jak se lišily hračky podle společenského postavení, módy a tradic. Poznáte historii a kulturu hraček, které odrážely životní styl a hodnoty lidí. Obdivujte bohaté zařízení domů, detailní nádobíčko a doplňky, které sloužily nejen ke hře a zábavě, ale i k poučení dětí. Zjistěte, jak se hračky měnily s dobou.

Prostě nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie a pohlaví. Ať už jste muži nebo ženy, děti nebo dospělí, babičky nebo dědečkové, najdete si zde něco, co vás zaujme a pobaví. Nechte se unést do pohádkového světa hraček, který potěší všechny generace.

Výstava je skvělou příležitostí pro společnou rodinnou zábavu a vzpomínání na dětství.

Navštívit ji můžete do 14. 1. 2024.

Těšíme se na vás!

Součástí výstavy je bohatý doprovodný program, který nabízí různé aktivity pro děti i dospělé.

 

Další možností, jak se zapojit přímo do výstavy je zúčastnit se soutěže Vyrobte si vlastní pokojíček na libovolné téma. 

Hotový doma vyrobený pokojíček přinesete do muzejní pokladny a my ho vystavíme expozici Jak bydlely panenky. Svůj výrobek můžete přinést do konce listopadu 2023. Nezapomeňte na zadní stranu vašeho vlastního pokojíčku uvést své jméno a kontakt (email a telefonní číslo).

V prosinci 2023 vyhlásíme vítěze. Odborní porota vybere tři výherce, kteří se mohou těšit na odměnu.

POZOR! Soutěž je určena dětem i dospělým

Sledujte náš facebookový profil a webové stránky, kde budeme průběžně uveřejňovat nové přírůstky do soutěže.

Tak neváhejte a pusťte se do výroby! 

Ve fotogalerii najdete příklady, jak mohou pokojíčky vypadat. Nezapomeňte, že téma je LIBOVOLNÉ.