Africké umění - výstava prodloužena a obnovena

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

trvá do

Výstava Africké umění je od října obnovena a doplněna o nové ukázky plastik a fotografaií ze života v zimbabwském Tengenenge. K vidění jsou obrazy a plastiky ze sbírky Marie Imbrové.
Výstavu doplňují fotografie nejen děčínských cestovatelů a fotografů.
VÝSTAVA PRODLOUŽENA a OBNOVENA!

Africké umění reprezentují obrazy zimbabwských malířů Valentina Magusty, Mercy Moyo a Davida Chinyamy, kterým se podařilo prosadit se v moderním africkém umění.

Unikátní je soubor kamenných plastik ze sochařské komunity v zimbabwském Tengenenge i od tvůrců z Harare, mezi kterými vynikají sochy Lazara Takawira, tvůrce ikonického monumentálního stylu.

Děčín reprezentují fotografie známého profesionálního fotografa a cestovatele Jana Hrbáčka,  Karla Veselého,  teplického fotografa Jiřího Reissiga a ukázky z cest po jižní Africe nadšené fotografky Danuše Řádové.

Součástí expozice je i africký fotokoutek, kde se návštěvníci mohou vyfotit s originálními předměty nejen keňských Masajů. 

Výstava plastik i obrazů je prodejná! Zájemci o koupi obrazů či plastik, nechť kontaktují p. Marii Imbrovou na emailu marie.imbrova@post.cz  nebo se informují v pokladně muzea. Nákupem výtvarných artefaktů kupci zároveň podpoří školní docházku děti v Tengenenge. Podrobnosti se dočtete zde: www.tengenenge.cz